fbpx
KanapisKanapis

Czyszczenie tapicerki meblowej z tkaniny Carabu


Czyszczenie tapicerki meblowej z tkaniny Carabu

Tkanina Carabu – niezwykle wymagająca tkanina pod względem dbania o jej czystość!

Z pewnością nowe meble obite tą tkaniną prezentują się wspaniale, dlatego też klienci zauroczeni tą tkaniną decydują się na ich zakup. Niestety korzystając z nich zapominamy, że sprzedawcy informowali nas iż w przypadku tkaniny Carabu konieczne jest systematyczne czyszczenie tapicerki jako bezwzględny warunek utrzymania dobrej kondycji tej tkaniny. Pamiętajmy Carabu wymaga okresowych zabiegów konserwacyjnych takich jak: delikatne odkurzanie miękką końcówką, regularne usuwanie plam i zanieczyszczeń, a także okresowo przeprowadzane, gruntowne czyszczenie mebla przez wyspecjalizowaną firmę. Należyta konserwacja tkaniny jest jednym z warunków gwarancji.

Analizując wypowiedzi specjalistów na forach o czyszczeniu tapicerek, jak również nasze doświadczenia zawodowe możemy jednoznacznie podkreślić, że materiał ten jest bardzo nielubiany we wszystkie firmach z branży czyszczenia.

W 80% przypadkach czyszczenie Carabu u naszych klientów okazuje się niezwykle ciężkie, ponieważ stajemy wtedy do walki już z mocno zabrudzoną tapicerką.

Czyszczenie tapicerki meblowej z tkaniny Carabu

Zatem jeżeli posiadamy w swoim domu tego typu tapicerkę należy pielęgnować ją regularnie. Mocno zabrudzona, zaplamiona i nieczyszczona przez dłuższy czas tkanina (gdzie brud wniknął już głęboko we włókna) będzie nawet dla najlepszej ekipy czyszczące dużym stopniu niemożliwa do usunięcia, specjaliści nie będą w stanie przywrócić meblowi pierwotnego, nieskazitelnego wyglądu.

Nasi specjaliści naprawdę są w stanie usunąć sporo zabrudzenia z takiej tkaniny, jednak często musimy pozostawić fragmenty materiału, których perfekcyjne odplamienie nie jest już możliwe, ale takie przypadki są tylko konsekwencją zbyt rzadkiej pielęgnacji tapicerki Carabu przez właścicieli.

W przeciwieństwie do tapicerki meblowej obitej materiałami np. Szenile, Alacantara, Żakardy, Plusze czy Mikrofaza jesteśmy w stanie perfekcyjnie wyczyścić powierzchnie, nawet te z wieloletnimi z plamami – patrz Realizacje Kanapis to w przypadku Carabu bywa różnie… choć wykonywane przez nas czyszczenie Carabu spotykają się z dużym uznaniem i zadowoleniem, klienci Ci zdają sobie sprawę z tego, że nie da się tego zrobić idealnie.

Iwona
O Iwona
Specjalista w czyszczeniu mebli tapicerowanych, tapicerki samochodowej oraz dywanów, wykładzin i chodników. Króciutko o sobie: nie jestem nieomylna, nie jestem czarodziejem, ale na każdym kroku staram się być profesjonalistką!
 

Umów wizytę

Uzupełnij formularz i umów się na dogodny dla Ciebie termin

Obszar działania

Alwernia, Andrychów, Bielsko-Biała, Bieruń, Brzeszcze, Chełmek, Chrzanów, Czechowice-Dziedzice, Jaworzno, Katowice, Kęty, Lędziny, Mysłowice, Libiąż, Oświęcim, Pszczyna, Sosnowiec, Spytkowice, Trzebinia, Tychy, Wadowice, Wilamowice, Zator.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji!