fbpx
KanapisKanapis

Pranie tapicerki meblowej

Meble tapicerowane są ważnym elementem wyposażenia domu. W dużym stopniu decydują o wyglądzie i estetyce wnętrza. Niestety wskutek codziennej eksploatacji narażamy je na wiele zabrudzeń.  Z reguły pamiętamy, żeby odkurzyć dywan. Niestety o odkurzaniu mebli tapicerowanych – nie. W efekcie tego kurz osiada na kanapach czy krzesłach, a korzystając z nich, wcieramy go nieświadomie w tapicerkę. Po pewnym czasie meble tracą swój pierwotny kolor a w między czasie pojawiające się na niej dodatkowe zabrudzenia (plamy) spowodują iż trudno będzie je usunąć domowymi sposobami.

Przy wykorzystaniu nieodpowiednich środków, szczotek i braku wiedzy branżowej możesz doprowadzić do:

  • miejscowego rozjaśnienia materiału
  • zacieków
  • osłabienia włókna
  • zniszczenia włókna
  • przemoczenia gąbki a w konsekwencji do jej gnicia

a brud? nadal pozostaje, bo wcierasz go do środka! Efektem tego – oprócz wcześniejszego zabrudzenia we włóknach znajduje się również użyty preparat…

Tylko profesjonalny sprzęt, fachowość poparta doświadczeniem i wiedzą branżową pozwolą uniknąć takich uszkodzeń.

Oferowane przez nas usługi czyszczenia mebli tapicerowanych polegają na metodzie ekstrakcyjnej przy wykorzystaniu specjalistycznych maszyn i środków, w tym fachowych odplamiaczy i neutralizatorów zapachów. Zatem plamy, nagromadzone i wtarte w włókna zabrudzenia, zaschnięte resztki jedzenia, przepocona tkanina – do zadanie dla specjalisty!

Prane tapicerki meblowe przez naszą Firmę pozostają nie przemoczone, lecz tylko wilgotne. Czas całkowitego schnięcia zależy od temperatury otoczenia oraz rodzaju czyszczonej powierzchni, zatem waha się od kilku do kilkunastu godzin.


Dodatkowa usługa – usuwanie specyficznych zapachów.

Nawet najdokładniejsze czyszczenie ekstrakcyjne bez użycia specjalnych enzymów nie poradzi sobie z przykrym zapachem moczu, wymiocinami  czy skisłego mleka. Większości przypadków (ok.95%) czyszczonych przez nas zabrudzeń przynosi zadowalający efekt (pozostałe 5% to przypadki, kiedy zapach przedostał się już głębiej – w środek gąbki, czyli zostało przemoczone na wylot).

Środek działa poprzez uwalnianie enzymów, które usuwają źródło pożywienia dla rozmnażających się bakterii, powodując, że giną a przykry zapach wraz z nimi! Usługę przeprowadzamy na tapicerkach meblowych, materacach i wykładzinach trwale przymocowanych do podłoża.

 

Umów wizytę

Uzupełnij formularz i umów się na dogodny dla Ciebie termin

Obszar działania

Alwernia, Andrychów, Bielsko-Biała, Bieruń, Brzeszcze, Chełmek, Chrzanów, Czechowice-Dziedzice, Jaworzno, Katowice, Kęty, Lędziny, Mysłowice, Libiąż, Oświęcim, Pszczyna, Sosnowiec, Spytkowice, Trzebinia, Tychy, Wadowice, Wilamowice, Zator.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji!