fbpx
KanapisKanapis

Czyszczenie materacy

Często nie zdajemy sobie sprawy, z tego, jakie zagrożenia czekają na nas w materacach, ponieważ ich nie dostrzegamy gołym okiem.

Pranie materacy to czynność, którą powinniśmy ze szczególną uwagą wykonywać stosunkowo jak najczęściej. W końcu ok 25-33% naszego życia – to sen. Należy zdać sobie sprawę, iż spanie na czystym materacu korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz możemy być pewni, że będziemy lepiej się wysypiać.

Czyszczenie materacy zaczynamy od nałożenia specjalistycznego środka rozpuszczającego brud. Po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu środek dokładnie wcieramy specjalnymi szczotkami we włókna materaca, następnie naniesiony na materac środek zostaje wypłukany i wciągnięty przez maszynę piorącą. Po tym zabiegu na czyszczoną powierzchnię nakładamy specjalny sanifikator, który pozostaje do naturalnego wyschnięcia. Materac po czyszczeniu jest lekko wilgotny, jednak nie jest zalewany. Czas całkowitego schnięcia zależy od temperatury otoczenia – zatem waha się od kilku do kilkunastu godzin.

Uwaga – w przypadku plam na materacach liczy się czas reakcji. Im świeższa plama tym większa szansa na jej usunięcie.


Dodatkowa usługa – usuwanie specyficznych zapachów.

Nawet najdokładniejsze czyszczenie ekstrakcyjne bez użycia specjalnych enzymów nie poradzi sobie z przykrym zapachem moczu czy skisłego mleka.

Dodatkowa nasza usługa to usuwanie specyficznych zapachów spowodowanych właśnie moczem, mlekiem lub wymiocinami. Większości przypadków (ok.95%) czyszczonych przez nas zabrudzeń przynosi zadowalający efekt (pozostałe 5% to przypadki, kiedy zapach przedostał się już głębiej – w środek gąbki, czyli zostało przemoczone na wylot).

Środek działa poprzez uwalnianie enzymów, które usuwają źródło pożywienia dla rozmnażających się bakterii, powodując, że giną a przykry zapach wraz z nimi!

Usługę przeprowadzamy na tapicerkach meblowych, materacach i wykładzinach trwale przymocowanych do podłoża.

 

Umów wizytę

Uzupełnij formularz i umów się na dogodny dla Ciebie termin

Obszar działania

Alwernia, Andrychów, Bielsko-Biała, Bieruń, Brzeszcze, Chełmek, Chrzanów, Czechowice-Dziedzice, Jaworzno, Katowice, Kęty, Lędziny, Mysłowice, Libiąż, Oświęcim, Pszczyna, Sosnowiec, Spytkowice, Trzebinia, Tychy, Wadowice, Wilamowice, Zator.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji!