fbpx
KanapisKanapis

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Tapicerka skórzana podobnie jak nasza skóra, wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zachowała piękny wygląd przez wiele lat.

Jak najlepiej czyścić tapicerkę skórzaną? Sposób czyszczenia w dużej mierze zależy od stopnia zabrudzenia. Jednak są pewne standardy, których powinniśmy przestrzegać.

Najpierw należy użyć profesjonalnego środka, który oczyści zabrudzenia na skórze. Środek ten nie może zawierać rozpuszczalników oraz materiałów ściernych, które mogą powodować uszkodzenia skóry. Stosowane przez nas środki czyszczące jednocześnie doskonale usuwają głęboko zakorzeniony brud i zabijają bakterie.

Następny etap to użycie środka do konserwacji. Stosowane przez nas środki do konserwacji zawierają kombinacje naturalnych olei i wosków. Pozwala to na doskonałe nawilżenie skóry, ochronę przed wysychaniem, pękaniem oraz utratą koloru. Konserwacja nadaje skórze połysk, ale także ochrania ją przed wnikaniem wody oraz innych substancji chemicznych. Ponadto chroni skórę przed słońcem, złuszczaniem spowodowanym przez czynniki zewnętrzne, źródłami ciepła takimi jak grzejnik czy kominek zapobiegając tym wysuszaniu i blaknięciu skóry.

Czyszczenie oraz konserwacja powinna odbywać się min. raz na rok, jednak jeżeli są w domu dzieci oraz zwierzęta nawet dwa razy w roku. Mało kto przestrzega tej zasad a szlachetny materiał jakim jest skóra wymaga specjalnego traktowania.

Jeżeli meble skórzane nie wyglądają już tak dobrze jak kiedyś i jesteś zainteresowany profesjonalnym ich wyczyszczeniem – zadzwoń do nas.

Rozwiążemy Twoje problemy, jakie powstają podczas użytkowania tapicerki skórzanej. Najlepsze preparaty oraz fachowa wiedza to nieodłączne elementy naszej pracy. Pracę naszą wykonujemy z największą starannością i zaangażowaniem.

 

Umów wizytę

Uzupełnij formularz i umów się na dogodny dla Ciebie termin

Obszar działania

Alwernia, Andrychów, Bielsko-Biała, Bieruń, Brzeszcze, Chełmek, Chrzanów, Czechowice-Dziedzice, Jaworzno, Katowice, Kęty, Lędziny, Mysłowice, Libiąż, Oświęcim, Pszczyna, Sosnowiec, Spytkowice, Trzebinia, Tychy, Wadowice, Wilamowice, Zator.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji!