fbpx
KanapisKanapis

Czyszczenie tapicerki meblowej – kłopotliwe zabrudzenia z oleju

Kłopotliwe zabrudzenia z oleju.

Olej jest wyjątkowo kłopotliwą substancją o ile chodzi o jej wyczyszczenie. Chyba każdemu z nas chociaż raz w życiu zdarzyła się konieczność szorowania zatłuszczonych olejem garnków, czy też próbował zmyć ze swoim rąk tłustą margarynę. Olej dobrze rozpuszcza się tylko w niektórych substancjach, a w pozostałych tylko jeszcze bardziej się rozprowadza.

Problemy z olejem.

Niestety, ale oleje są wykorzystywane w kuchni o tyle często, że trudno ich uniknąć. Jedzenie przy tapicerowanej sofie czy chociażby posiadanie w kuchni tapicerowanych krzeseł sprawia, że bardzo łatwo o zabrudzenia. Jednak oleje to nie tylko jedzenie, ale też kosmetyki. Coraz większą popularność zdobywają takie oleje jak olej kokosowy, kakaowy, z pestek truskawki czy olej arganowy, które przez kobiety i mężczyzn na całym świecie są wcierane w skórę oraz włosy. Nie wchłaniają się one jednak bardzo szybko i tym samym łatwo o przypadkowe pobrudzenie tapicerki. Plamy z oleju są na tyle kłopotliwe, że nie sposób się ich łatwo pozbyć, a tapicerka wręcz “pije” olej, przez co plama jest jeszcze trudniejsza do usunięcia.

Mając na myśli usuwanie plamy z oleju najlogiczniejszym wyborem wydaje się użycie płynu do mycia naczyń. Uwaga jednak z jego stosowaniem! Zastosowany bez rozcieńczenia powoduje przebarwienia i pozostawi jeszcze gorszą plamę. Powinien on być zastosowany z dużą ilością wody, jednak przez to tapicerka nasiąknie i bardzo prawdopodobnie zacznie gnić.

Na szczęście istnieje sposób na czyszczenie tapicerki meblowej bez zalewania tapicerki i bez jej niszczenia. Jest to zastosowaniem odpowiedniego odkurzacza piorącego do tapicerki oraz środków. Istnieje na rynku sporo firm, dla których usuwanie plam z oleju z tapicerki jest chlebem powszednim, więc bez problemów poradzą sobie one z olejem, w końcu jest to jedno z najczęstszych zabrudzeń tapicerki. Doświadczony fachowiec przy pomocy specjalistycznego sprzętu spierze plamę w ciągu kilku chwil. Po zabiegu czyszczenia tapicerka będzie jak nowa i niemożliwym będzie wskazanie, gdzie wcześniej znajdowała się mocno widoczna plama z oleju!

Iwona
O Iwona
Specjalista w czyszczeniu mebli tapicerowanych, tapicerki samochodowej oraz dywanów, wykładzin i chodników. Króciutko o sobie: nie jestem nieomylna, nie jestem czarodziejem, ale na każdym kroku staram się być profesjonalistką!
 

Umów wizytę

Uzupełnij formularz i umów się na dogodny dla Ciebie termin

Obszar działania

Alwernia, Andrychów, Bielsko-Biała, Bieruń, Brzeszcze, Chełmek, Chrzanów, Czechowice-Dziedzice, Jaworzno, Katowice, Kęty, Lędziny, Mysłowice, Libiąż, Oświęcim, Pszczyna, Sosnowiec, Spytkowice, Trzebinia, Tychy, Wadowice, Wilamowice, Zator.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji!