fbpx
KanapisKanapis

Pranie dywanów i wykładzin

Aby dywany i wykładziny jak najdłużej zachowały swoją urodę oraz właściwości trzeba zadbać o ich codzienną pielęgnację, a przynajmniej raz w roku (w warunkach domowych) trzeba zająć się gruntownym ich wyczyszczeniem i praniem. Oczywiście w przypadku, gdy w domu zamieszkują zwierzęta bądź często bawiące się na dywanie dzieci wskazane jest częstsze czyszczenie. Dla firmy częstotliwość prania wykładzin zalecamy min. 2 razy w roku.

Czyszczenie dywanów i wykładzin proponowane przez naszą firmę wykonujemy metodę ekstrakcyjną – czyli metodą dogłębnego prania. W odróżnieniu od innych stosowanych metod (np. szamponowania) przy ekstrakcji stosujemy środki mało pieniące się, które nie zostawią na czyszczonej powierzchni osadu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pranie dywanów i wykładzin nie ulegają szybszemu zabrudzeniu.

Pranie dywanów i wykładzin w domu klienta obejmuje:

  • Etap I – aby jakość usług czyszczenia dywanów wykładzin była lepsza odkurzamy je przed praniem – stosując odkurzacze kolumnowe ze specjalną szybkoobrotową szczotką i o odpowiedniej mocy. Odkurzacze te podnoszą i wyciągają z pomiędzy włókien zabrudzenia nierozpuszczalne oraz efektywnie usuwają sierści i włosy. Tak precyzyjnie przygotowana powierzchnia ułatwia czyszczenie dywanów i wykładzin w następnych etapach,
  • Etap II – na całą powierzchnię czyszczoną stosujemy środek rozpuszczający brud (środek jest dobrany do specyfiki włókna oraz rodzaju zabrudzenia), po odczekaniu zalecanego czasu (od 5 do 20 minut) zaczynamy wcierać go profesjonalnymi szczotkami, zwiększając przy tym jego skuteczność,
  • Etap III – przy pomocy odkurzacza ekstrakcyjnego wypłukujemy rozpuszczony wcześniej brud, metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia!

Czyszczone przez nas powierzchnie pozostają nie przemoczone, lecz tylko wilgotne (z jednej strony) i mogą swobodnie schnąć leżąc na podłodze. Nie ma zagrożenia zamoknięcia podłogi. Czas całkowitego schnięcia zależy od temperatury otoczenia oraz rodzaju czyszczonej powierzchni, zatem waha się od kilku do kilkunastu godzin.

 

Umów wizytę

Uzupełnij formularz i umów się na dogodny dla Ciebie termin

Obszar działania

Alwernia, Andrychów, Bielsko-Biała, Bieruń, Brzeszcze, Chełmek, Chrzanów, Czechowice-Dziedzice, Jaworzno, Katowice, Kęty, Lędziny, Mysłowice, Libiąż, Oświęcim, Pszczyna, Sosnowiec, Spytkowice, Trzebinia, Tychy, Wadowice, Wilamowice, Zator.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji!