fbpx
KanapisKanapis

Świąteczne porządki czas zacząć – pranie tapicerki i dywanów

Święta w gronie najbliższych osób i powiew świeżości wokół świątecznego stołu…

Przed nami świąteczne porządki, czyścimy dokładnie całe nasze mieszkania, domy… bardzo cieszymy się, że jak co roku możemy przyczynić się do pomocy w praniu Waszych tapicerek i dywanów.

Klienci nie zapominają, że regularnie pranie tapicerki w meblach, dywany czy wykładziny jest bardzo ważne, aby zapewnić im ładny wygląd, czystość i usunąć niebezpieczne roztocza, bakterie i zarodniki grzybów.
Na pranie tapicerki czy dywanów warto się zdecydować szczególnie wtedy, jeśli jest zanieczyszczona plamami, w mieszkaniu przebywają zwierzęta lub któryś z domowników cierpi na alergię lub astmę.

Sam zabieg prania tapicerki czy dywanów trwa od około godziny do kilku godzin. Tak niewiele czasu, żeby wokół nas było czysto i zdrowo. Do tej czynności wykorzystujemy specjalistyczne urządzenia oraz  środki, które są bezpieczne dla nas i otoczenia. Nasza metoda znakomicie sprawdza się do wszystkich rodzajów mebli tapicerowanych, może być także wykorzystywana nawet do prania tapicerki w samochodach. Po wykonanym zabiegu, meble należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia i od razu nadają się wtedy do użytku.

Pranie tapicerki to prosty zabieg, który pozwala niewielkim kosztem odnowić meble, przywracając im utraconą przed laty świeżość i blask.

Dla naszych klientów w tym roku przygotowaliśmy miły, słodki, Świąteczny upominek 🙂
Zapraszamy do skorzystania z usług!

Pranie tapicerki Bielsko-Biała

Twoja kanapa lub sofa ma nieprzyjemny zapach?

To efekt zanieczyszczeń i brudu, który wniknął w głąb tapicerki. Sierść zwierząt, rozlane napoje, wilgoć, kurz, dym papierosowy. Wszystko to, czego nie chcesz mieć na swoim ubraniu, najpewniej znajduje się na tapicerce Twoich mebli. Szansą na usunięcie plam i odoru jest pranie tapicerki Bielsko-Biała.

Nasza firma wykonuje tę usługę już od wielu lat. Pranie tapicerki nie tylko pozwala usunąć zabrudzenia, ale również usuwa nieprzyjemne zapachy, bakterie i roztocza. Dzięki temu tapicerowane meble ponownie są przyjazne osobom cierpiącym na alergie i astmę. Jeśli chcesz odświeżyć swoje meble wypoczynkowe, zamów pranie tapicerki Bielsko-Biała.

Usługę wykonujemy na miejscu, w określonym wcześniej terminie. Do prania nie używamy toksycznych środków, dzięki czemu po wyschnięciu meble od razu nadają się do używania, a pomieszczenia nie wymagają długotrwałego wietrzenia.

Wykonujemy również pranie tapicerki w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych, gwarantując równie wysoką jakość i skuteczność jak przy meblach tapicerowanych.

Pranie tapicerki Katowice

Twoje ulubione meble wypoczynkowe wyglądają na zniszczone?

Kiedyś ładna i kolorowa tapicerka jest brudna i nie wygląda zachęcająco? To naturalne, że meble z czasem się niszczą, zużywają i brudzą. Plamy z kawy, herbaty, a także kurz i inne zanieczyszczenia mogą odbierać jej dawny blask. Jest na to rada.

Profesjonalne pranie tapicerki Katowice to usługa, która jest wykonywana na miejscu, w domu klienta. Zajmujemy się skutecznym praniem i czyszczeniem obić w meblach tapicerowanych. Fotele, sofy, kanapy, a także pranie tapicerki samochodowej. Terem naszej działalności są Katowice.

Zapewniamy Państwu najwyższą jakość usług, połączoną z konkurencyjnymi cenami. Pranie tapicerki Katowice wykonujemy przy użyciu skutecznych oraz bezpiecznych środków piorących. Wysokiej klasy sprzęt, którym dysponujemy, zapewnia Państwa meblom najlepszą formę czyszczenia z usunięciem trudnych zabrudzeń i plam.

Zapraszamy do współpracy osoby indywidualne, a także firmy, lokale gastronomiczne, hotele i wypożyczalnie samochodów.

Plama z atramentu na tapicerce meblowej

Wylany atrament na tapicerce!

W dzisiejszych czasach z atramentu nie korzysta się już tak często, ale nadal można go spotkać w wielu domach. W końcu jest on konieczny, jeżeli ktoś chce pisać piórem wiecznym (jest ono natomiast stosowane przez wiele dzieci, ponieważ używanie pióra uczy je jak prawidłowo przyciskać długopis do kartki oraz jak układać dłoń), poza tym atrament stosowany jest w różnych pracach plastycznych. Każdy chyba jest w stanie rozpoznać charakterystyczną czarną lub ciemnogranatową barwę jaką po sobie pozostawia tusz. Jest on niezwykle brudzącym materiałem, co doskonale widać po dłoniach, które z tuszem mają często kontakt. Wylanie tuszu na tapicerkę meblową to krótko mówiąc prawdziwa tragedia – plama szybko wsiąka do wnętrza tapicerki, rozlewa się na sporą powierzchnię i jest niemożliwa do usunięcia.

Atrament – tylko u specjalisty!

Wiele osób próbuje zaraz po wylaniu się atramentu takich metod jak zasypywanie plamy solą czy szybkie przykładanie ręczników papierowych, jednak nie daje to żadnych efektów. Wszystko wynika z tego, że plama z atramentu na tapicerce meblowej jest niemożliwa do usunięcia w domowym zaciszu o ile nie dysponuje się specjalnym sprzętem myjącym, jednak jest on na tyle drogi, że raczej niewiele osób go posiada. Poza tym trzeba posiadać odpowiednią wiedzę na temat jego użytkowania i trzeba mieć wprawę, w przeciwnym razie usunięcie plamy z atramentu będzie naprawdę uciążliwe.

Atrament można usunąć z tapicerki tylko w jeden sposób – korzystając z usług firmy, która oferuje pranie tapicerki. Firmy takie zazwyczaj oferują dojazd do domu klienta, więc nie trzeba martwić się o konieczność przewożenia sofy czy też sporego dywanu. Czyszczenie tapicerki meblowej odbywa się przy pomocy sprzętu piorącego oraz specjalnych środków chemicznych, które są na tyle silne, żeby usunąć atrament i na tyle łagodne, żeby nie dokonać żadnych zniszczeń. Atrament nie jest łatwy do usunięcia, ale przy użyciu profesjonalnego sprzętu jest to oczywiście możliwe. Po udanym praniu nie powinien zostać żaden, nawet najmniejszy ślad na tapicerce lub na dywanie.

Czyszczenie tapicerki meblowej – kłopotliwe zabrudzenia z oleju

Kłopotliwe zabrudzenia z oleju.

Olej jest wyjątkowo kłopotliwą substancją o ile chodzi o jej wyczyszczenie. Chyba każdemu z nas chociaż raz w życiu zdarzyła się konieczność szorowania zatłuszczonych olejem garnków, czy też próbował zmyć ze swoim rąk tłustą margarynę. Olej dobrze rozpuszcza się tylko w niektórych substancjach, a w pozostałych tylko jeszcze bardziej się rozprowadza.

Problemy z olejem.

Niestety, ale oleje są wykorzystywane w kuchni o tyle często, że trudno ich uniknąć. Jedzenie przy tapicerowanej sofie czy chociażby posiadanie w kuchni tapicerowanych krzeseł sprawia, że bardzo łatwo o zabrudzenia. Jednak oleje to nie tylko jedzenie, ale też kosmetyki. Coraz większą popularność zdobywają takie oleje jak olej kokosowy, kakaowy, z pestek truskawki czy olej arganowy, które przez kobiety i mężczyzn na całym świecie są wcierane w skórę oraz włosy. Nie wchłaniają się one jednak bardzo szybko i tym samym łatwo o przypadkowe pobrudzenie tapicerki. Plamy z oleju są na tyle kłopotliwe, że nie sposób się ich łatwo pozbyć, a tapicerka wręcz “pije” olej, przez co plama jest jeszcze trudniejsza do usunięcia.

Mając na myśli usuwanie plamy z oleju najlogiczniejszym wyborem wydaje się użycie płynu do mycia naczyń. Uwaga jednak z jego stosowaniem! Zastosowany bez rozcieńczenia powoduje przebarwienia i pozostawi jeszcze gorszą plamę. Powinien on być zastosowany z dużą ilością wody, jednak przez to tapicerka nasiąknie i bardzo prawdopodobnie zacznie gnić.

Na szczęście istnieje sposób na czyszczenie tapicerki meblowej bez zalewania tapicerki i bez jej niszczenia. Jest to zastosowaniem odpowiedniego odkurzacza piorącego do tapicerki oraz środków. Istnieje na rynku sporo firm, dla których usuwanie plam z oleju z tapicerki jest chlebem powszednim, więc bez problemów poradzą sobie one z olejem, w końcu jest to jedno z najczęstszych zabrudzeń tapicerki. Doświadczony fachowiec przy pomocy specjalistycznego sprzętu spierze plamę w ciągu kilku chwil. Po zabiegu czyszczenia tapicerka będzie jak nowa i niemożliwym będzie wskazanie, gdzie wcześniej znajdowała się mocno widoczna plama z oleju!

Czyszczenie tapicerki meblowej z tkaniny Carabu


Tkanina Carabu – niezwykle wymagająca tkanina pod względem dbania o jej czystość!

Z pewnością nowe meble obite tą tkaniną prezentują się wspaniale, dlatego też klienci zauroczeni tą tkaniną decydują się na ich zakup. Niestety korzystając z nich zapominamy, że sprzedawcy informowali nas iż w przypadku tkaniny Carabu konieczne jest systematyczne czyszczenie tapicerki jako bezwzględny warunek utrzymania dobrej kondycji tej tkaniny. Pamiętajmy Carabu wymaga okresowych zabiegów konserwacyjnych takich jak: delikatne odkurzanie miękką końcówką, regularne usuwanie plam i zanieczyszczeń, a także okresowo przeprowadzane, gruntowne czyszczenie mebla przez wyspecjalizowaną firmę. Należyta konserwacja tkaniny jest jednym z warunków gwarancji.

Analizując wypowiedzi specjalistów na forach o czyszczeniu tapicerek, jak również nasze doświadczenia zawodowe możemy jednoznacznie podkreślić, że materiał ten jest bardzo nielubiany we wszystkie firmach z branży czyszczenia.

W 80% przypadkach czyszczenie Carabu u naszych klientów okazuje się niezwykle ciężkie, ponieważ stajemy wtedy do walki już z mocno zabrudzoną tapicerką.

Zatem jeżeli posiadamy w swoim domu tego typu tapicerkę należy pielęgnować ją regularnie. Mocno zabrudzona, zaplamiona i nieczyszczona przez dłuższy czas tkanina (gdzie brud wniknął już głęboko we włókna) będzie nawet dla najlepszej ekipy czyszczące dużym stopniu niemożliwa do usunięcia, specjaliści nie będą w stanie przywrócić meblowi pierwotnego, nieskazitelnego wyglądu.

Nasi specjaliści naprawdę są w stanie usunąć sporo zabrudzenia z takiej tkaniny, jednak często musimy pozostawić fragmenty materiału, których perfekcyjne odplamienie nie jest już możliwe, ale takie przypadki są tylko konsekwencją zbyt rzadkiej pielęgnacji tapicerki Carabu przez właścicieli.

W przeciwieństwie do tapicerki meblowej obitej materiałami np. Szenile, Alacantara, Żakardy, Plusze czy Mikrofaza jesteśmy w stanie perfekcyjnie wyczyścić powierzchnie, nawet te z wieloletnimi z plamami – patrz Realizacje Kanapis to w przypadku Carabu bywa różnie… choć wykonywane przez nas czyszczenie Carabu spotykają się z dużym uznaniem i zadowoleniem, klienci Ci zdają sobie sprawę z tego, że nie da się tego zrobić idealnie.

Plama z lakieru do paznokci na tapicerce

Lakier do paznokci na tapicerce – jak sobie z nim poradzić?

Manicure oraz pedicure jest czynnością, którą większość kobiet wykonuje w domu. Z odrobiną wprawy każda kobieta może sobie poradzić z pomalowaniem paznokci, trzeba jednak uważać, żeby sam lakier nie rozlał się na skórki i nie pobrudził wszystkiego naokoło. Czasami jednak zdarza się, że odrobina lakieru skapnie na meble tapicerowane albo na dywan, lub po prostu buteleczka podczas malowania przewróci się lub potłucze. Co w takiej sytuacji zrobić?

Uciążliwa plama z lakieru

Plama z lakieru do paznokci na tapicerce jest zawsze mocno widoczna, nawet jeżeli lakier jest ciemny i tapicerka również ma ciemniejszy kolor. Po prostu tworzy on błyszczącą warstewkę, którą łatwo zauważyć. W przypadku jasnej tapicerki każda plama jest jeszcze mocniej widoczna! Wiele osób decyduje się na usunięcie plamy z lakieru do paznokci przy pomocy acetonu, nie jest to jednak najlepszy wybór. Powód jest prosty – aceton (czy też zmywacze do paznokci, które go nie zawierają w składzie) to bardzo silna substancja chemiczna, która ma silne działanie i może wybarwić tkaninę. Chyba nikt nie chciałby zamienić plamy z lakieru do paznokci na przebarwienie, którego nigdy więcej nie da się usunąć! Lepiej więc nie podejmować samodzielnych prób pozbycia się lakieru do paznokci z tapicerowanych mebli. Jest to bowiem prawie niemożliwe do wykonania. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która wykona czyszczenie tapicerki.

Jak to możliwe, że firma która czyści tapicerkę z lakieru do paznokci przy okazji nie uszkadza nawierzchni i po czyszczeniu nie pozostają żadne przebarwienia? Jest to zasługa używania silnych, ale też łagodnych

detergentów, które nie pozostawiają po sobie żadnych zniszczeń. Takie detergenty nie są łatwe do kupienia, kosztują sporo a na dodatek do ich używania wymagane są specjalne odkurzacze piorące i inne maszyny. Właśnie z tego powodu czyszczenie tapicerki lepiej jest zlecić komuś, kto się na tym zna naprawdę dobrze, można mieć wtedy gwarancję, że plama zostanie usunięta, a tapicerka będzie zachwycać swoim nieskazitelnym wyglądem.

Czyszczenie wykładziny w restauracji


Czysta restauracja i świeże wykładziny

W wielu restauracjach i innych lokalach gastronomicznych stosowane są wykładziny. Ten elegancki element wyposażenia wnętrz ma jednak pewną wadę – nie łatwo usunąć z niego zabrudzenia, a przecież pojawiają się one na wykładzinie bardzo często. W każdej restauracji dziennie pojawia się co najmniej kilkunastu klientów, którzy przynoszą na swoich butach liczne zabrudzenia takie jak kurz, błoto. Poza tym nie raz, nie dwa zdarza się, że na wykładzinę upadnie trochę jedzenia, a czasami resztki są wcierane butami w nią przed niczego nieświadomych klientów. Wykładziny są więc niezwykle narażone na zabrudzenia!

Samodzielne mycie? To niemożliwe!

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele preparatów na mokro i na sucho, które umożliwiają samodzielne mycie wykładzin i dywanów, to w restauracji nie będą one najlepszych wyborem. Takie środki chemiczne są przeznaczone do usuwania małych zabrudzeń i do odświeżenia powierzchni, nie są w stanie wniknąć głęboko w strukturę włókien i nie zapewniają czystości. Doskonale sprawdzą się one w użytku domowym, ale z zabrudzeniami w restauracji na pewno sobie nie poradzą. Wypranie wykładziny w pralce nie jest możliwe, ponieważ jest ona na stałe przytwierdzona do podłogi, a jej zrywanie i ponowne przyklejanie to ogromne koszta, których można przecież uniknąć. Bez dwóch zdań czyszczenie wykładziny w restauracji trzeba powierzyć komuś, kto się zna na tym dobrze.

Czyszczenie wykładziny na miejscu

Na szczęście istnieją firmy, które oferują czyszczenie wykładziny na miejscu, więc bez problemów można im zlecić taką usługę. Czas czyszczenia zależny jest od powierzchni do wyczyszczenia, ale zazwyczaj całe zlecenie może zostać zrealizowane w zaledwie kilka godzin. Efekt jest zdumiewający – wykładzina jest nie tylko odświeżona i pachnąca, ale także nieskazitelnie czysta! Efekt ten jest wynikiem stosowanie odpowiednich urządzeń piorących jak i dobrych środków do prania wykładzin w restauracjach. Taki zabieg daje odczuwalną różnicę, a po jego przeprowadzeniu wykładzina będzie wyglądała dosłownie jak nowa!

Czyszczenie tapicerki meblowej Bieruń


Kilka dni temu pojechałyśmy do miejscowości Bieruń, gdzie przyszło nam zmierzyć się z średnio zabrudzoną kanapą oraz z 4 poduchami. Tapicerka była rzadko używana, jednak kilkuletni opadający kurz sprawił, że kanapa zaczęła nie miło pachnięć. Klientka wspomniała również, że kilka lat temu kanapa była czyszczona przez pewna firmę XXX (ów firma pracowała prawdopodobnie na urządzeniach firmy Karcher) i pozostawiona po czyszczeniu kanapa była bardzo mokra i musiała długo schnąć. Być może i to przyczyniło się do niemiłego zapachu?

Nie czekając ani chwili, specjalista naszej firmy podjął wyzwanie prania tapicerki oraz próbę usunięcia zapachu. Najpierw spryskał całą kanapę preparatem na rozpuszczenie brudu, po odczekaniu zalecanego czasu wtarł precyzyjnie preparat odpowiednią szczotką we włókna tapicerki a po pierwszych ruchach maszyną ekstrakcyjną widać było jak czyszczenie tapicerki rozjaśniło kolorystykę i to o parę tonacji. Czyszczenie kanapy zobligowało nas do wylania dwóch wiader dość mocno zabrudzonej wody.

Po godzinie pracy kanapa odzyskała dawny blask. Na końcu specjalista postanowił użyć na całej powierzchni bakteriobójczego preparatu do sanifikacji – czyli neutralizacji nieprzyjemnych zapachów (takich jak nikotyna, mocz, ryby, stęchlizna itp.). Sanifikator ten charakteryzuje się ostrym zapachem, który również odświeża powietrze hamując powstawanie przykrych zapachów przez dłuższy okres czasu, ale najważniejsze nie pozostawia plam po spryskaniu na tapicerkach, zatem można używać go na każdej czyszczonej powierzchni.

Ku zdziwieniu Klientka zadzwoniła do nas jeszcze w tym samym dniu informując, że po 5 godzinach od naszego czyszczenia tapicerka była już prawie sucha a był to pochmurny dzień. Zatem czyszczenie tapicerki meblowej w Bieruniu dołączamy do grona kolejnych naszych zadowolonych klientów!

Czekolada na tapicerce – jak ją usunąć?


Czekolada na tapicerce – jak ją usunąć?

Czekolada jest słodkim przysmakiem, który można znaleźć w wielu słodyczach. Badania wskazują, że Europejczycy zjadają średnio osiem kilogramów czekolady na osobę w ciągu roku, nikogo chyba nie dziwi, że chociaż trochę z tych ośmiu kilogramów wyląduje na tapicerce. W jaki sposób może zostać usunięta uciążliwa plama z czekolady na tapicerce? Nie jest to takie proste.

Sposoby domowe?

Niestety, ale w przypadku czekolady nie ma magicznych domowych sposobów na usunięcie plamy. Najczęściej poleca się poczekać aż plama zaschnie, żeby wydrapać czekoladę. Próby usunięcia świeżej czekolady mogą skończyć się bowiem jej rozmazaniem po całej powierzchni tapicerki, a takie zabrudzenie będzie jeszcze trudniejsze do usunięcia. Zaschniętą plamę należy wyskrobać tępym nożem lub łyżeczką, jednak w ten sposób łatwo uszkodzić tapicerkę. Niektóre osoby polecają przyłożenie ściereczki do plamy i przejechanie po ściereczce rozgrzanym żelazkiem – w ten sposób czekolada powinna się roztopić i zostać zabrana przez ściereczkę. Metoda ta jest jednak niebezpieczna ze względu na możliwość przypalenia tapicerki, nie jest też zbyt skuteczna i może sprawdzić się jedynie na ciemnej tapicerce, gdzie nie widać zbytnio czekoladowej plamy.

Samodzielne stosowanie środków chemicznych również nie przyniesie oczekiwanych skutków, bo czekolada jest niezwykle trudna do usunięcia i wnika głęboko w strukturę włókien, więc nawet jeżeli plama będzie wydawała się usunięta, to w rzeczywistości czekolada nadal będzie wtarta w tkaninę.

Pomoc specjalistów

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy wykonają profesjonalne pranie tapicerki czy pranie dywanów. Dzięki użyciu specjalnych odkurzaczy piorących oraz idealnie dobranych środków chemicznych są oni w stanie wyczyścić prawie każdą plamę, także plamę z czekolady. Zaletą takiego rozwiązania jest brak zniszczeń oraz możliwość pozbycia się nawet świeżej plamy. Do tego czyszczenie obejmuje nie tylko zewnętrzną warstwę tapicerki, ale także czyści ją bardzo dokładnie wewnątrz, pozostawiając ją czystą nawet w głębi. Usuwanie czekolady najlepiej powierzyć osobom, które doskonale się na tym znają!

1 2 3 11
 

Umów wizytę

Uzupełnij formularz i umów się na dogodny dla Ciebie termin

Obszar działania

Alwernia, Andrychów, Bielsko-Biała, Bieruń, Brzeszcze, Chełmek, Chrzanów, Czechowice-Dziedzice, Jaworzno, Katowice, Kęty, Lędziny, Mysłowice, Libiąż, Oświęcim, Pszczyna, Sosnowiec, Spytkowice, Trzebinia, Tychy, Wadowice, Wilamowice, Zator.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji!