KanapisKanapis

Pranie tapicerki meblowej – co warto wiedzieć o czyszczeniu?

Każda kanapa to serce salonu – podstawowy mebel, który dzielimy z domownikami i gośćmi, ciesząc się wzajemnym towarzystwem i miejsce wypoczynku po ciężkim dniu w pracy. Jest meblem najbardziej narażonym na zabrudzenia, dlatego trzeba poświęcić mu sporo uwagi.

Pranie tapicerki Oświęcim oraz czyszczenie dywanu czy wykładziny u klienta to idealny sposób na odświeżenie materiału, usunięcie z niego zabrudzeń, a także plam.

Od czego zacząć? Aby pranie foteli czy czyszczenie tapicerki narożnika oraz czyszczenie dywanu w domu nie przyniosło szkód, nasza firma stosuje zasady:

  • Przed przystąpieniem do prania tapicerki należy sprawdzić ową tapicerkę meblową czy można ją czyścić na mokro (każda zakupiona tapicerka czy kanapa czy fotele powinny mieć załączoną instrukcję i zalecenia producenta),
  • Nie obędzie się bez odkurzacza. Przed praniem należy dokładnie odkurzyć daną tapicerkę czy dywan – w przeciwnym wypadku niewidoczny dla oka brud wetrzemy głębiej w materiał podczas kolejnego etapu czyszczenia,
  • przed zastosowaniem środka na całej powierzchni czy plamę, należy przeprowadzić próbę na niewidocznym fragmencie materiału, aby uniknąć odbarwienia,
  • kolejnym krokiem jest naniesienie na czyszczoną powierzchnię preparat tzw. prespray (oczywiście dobrany do danego rodzaju tkaniny) – to najlepszy sposób na usunięcie plam z kanapy czy fotela (czasem dla odpornych na brudu plamek trzeba odczekać dłuższy czas, aby środek mógł lepiej zadziałać),
  • plamy należy czyścić od brzegów do środka, nie odwrotnie z pomocą miękkiej szczotki,
  • pranie ekstrakcyjne tylko przy użyciu profesjonalnego urządzenia, pozwala na odpowiednie odsączenie wody i nie zalewaniu,
  • efekt końcowy to czysta, odświeżona i wolna od jakichkolwiek zabrudzeń, bakterii i roztoczy tapicerka meblowa;

Przestrzeganie tych kilku prostych zasad podczas prania tapicerki meblowej oraz czyszczenia dywanu pomoże uniknąć zniszczeń czy pogorszenia jakości ich materiału.

Meble tapicerowane i dywany najlepiej prać regularnie, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie widać zabrudzeń. Pozwoli to uniknąć bardziej skomplikowanego prania tapicerki meblowej.

Czy pranie tapicerki meblowej domowymi sposobami jest skuteczne?

Na kilka świeżych plam tak, na duże plamy i wieloletnie zabrudzenia nie!

Kanapę z typowej tapicerki materiałowej, możemy na codzień np.: odpowiednio odkurzyć, najlepiej do tego nada się szczelinowa końcówka do odkurzacza, która zbierze kurz i nieczystości, które siedzą trochę głębiej lub są przyklejone.

Podczas próby usunięcia plam czystą wodą, trzeba uważać, aby nie zalać wnętrza naszego mebla zbyt dużą ilością. Wyciągnięcie wody potem, bez odpowiedniego sprzętu, może się okazać nie możliwe a pozostająca w gąbce, może doprowadzić do procesów gnilnych i jeszcze większych szkód.

Proszki do czyszczenia, pianki do czyszczenia, środki do prania kanap, płyn do mycia naczyń, czyszczenie kanapy sodą oczyszczoną lub czyszczenie kanapy kwaskiem cytrynowym to tylko kilka domowych sposobów, którymi próbujemy ratować się w przypadku zabrudzania tapicerki.

To fakt, że soda oczyszczona jest dobrym pochłaniaczem. To tak zwane czyszczenie na sucho bez użycia wody i jest nietoksyczna, ale wtarta za pomocą gąbki z wodą i pozostawiona na dłuższy czas jest później ciężka do usunięcia bez specjalistycznego sprzętu. Często zdarza się czyszczenie tapicerki meblowej przez profesjonalne firmy po zastosowaniu sody, ponieważ większość klientów używa jej również za dużo.

Czyszczenie tapicerki meblowej Oświęcim: kanapy czy sofy kwaskiem cytrynowym? Hmmm… Dodany do wody z proszkiem do prania, może pomóc usunąć nam niewielkie plamki z naszego mebla. Należy postępować wtedy podobnie jak z proszkiem do prania tapicerek czy pianką. Jednak należy uważać, aby nie było zbyt dużego stężenia kwasku. We wszystkich tych przypadkach należy zwrócić szczególną uwagę, by nie zalać tapicerki! oraz użyć środki czyszczące tylko z niewielkimi zabrudzeniami, ponieważ w przypadku dużych zabrudzeń żadne z powyższych metod będzie nieskuteczna i tylko pogorszy stan zabrudzenia… a brud wniknie tylko w głąb materiału.

A co, gdy na kanapę wyleje się nam jakiś napój? Miejsce powinniśmy najpierw dokładnie osuszyć, to tak zwane tamponowanie za pomocą np.: ręczników papierowych. Potem delikatnie czystą wodą i miękką gąbką spróbować wypłukać resztki napoju pozostałe na materiale uważając, by nie zalać głęboko.

Pranie kanapy oraz dywanów najlepiej powierzyć specjalistom, może okazać się to najprostszą i najbardziej skuteczną metodą czyszczenia mebli.

Pranie tapicerki Oświęcim i okolice z dojazdem – profesjonalne pranie tapicerki meblowej

Taka firm posiada przede wszystkim profesjonalny sprzęt do prania ekstrakcyjnego mebli: odkurzacz piorący. Jest to odkurzacz, który tym się różni od zwykłego, że działa pod ogromnym ciśnieniem, oraz bezpiecznie może odessać duże ilości wody z brudem, z wnętrza gąbki tapicerskiej i samej tapicerki.

Kolejną rzeczą jest profesjonalne środki i szczotki czyszczące. Są bezpieczne a zarazem bardzo skuteczne.

Połączenie wiedzy, z odpowiednim sprzętem daje pożądane rezultaty.

Czas prania tapicerki meblowej

Czas prania tapicerki mebla uwarunkowany jego wielkością oraz stopniem zanieczyszczenia.

Zatem tapicerka meblowa po spryskaniu presprayem i odpowiednim szczotkowaniu, następnie wyciągnięciu wody odkurzaczem piorącym z wnętrza wraz z brudem to dla narożnika 4 osobowego to czas czyszczenia około od 1.5 do 2.5 godzin.

Czas schnięcia tapicerki

Czas schnięcia czyszczenia kanapy zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu godzin.

Z reguły meble prane z rana powinny nadawać się do użytku już wieczorem, to samo tyczy się materacy czy dywanów. Dodatkowe suszenie tkanin mebli jest zbędne.

W dużej mierze jednak, wpływ na schnięcie ma pogoda, ponieważ w deszczowe dni czas schnięcia, może być dłuższy. Wilgotność powietrza w pomieszczeniu, również będzie miała znaczenie, zrobienie przeciągu może w znacznym stopniu przyśpieszyć schnięcie.

Ważne. Nie powinniśmy używać tapicerek meblowych aż do całkowitego jej wyschnięcia.

Ile kosztuje pranie tapicerki meblowej Oświęcim?

Może się zdarzyć, że zabrudzenia tapicerki meblowej są na tyle silne, że domowe sposoby prania czy nawet specjalistyczne środki do czyszczenia tapicerki okażą się niewystarczające.

Rozległe zabrudzenia, stare plamy, a także zabrudzenia z krwi, wina czy zwierzęcego moczu to trudne wyzwanie, z którym możesz sobie samodzielnie nie poradzić.

Nie oznacza to, że mebel jest już do wyrzucenia. W takim przypadku rozwiązaniem jest profesjonalne pranie tapicerki meblowej.

Koszt prania kanapy będzie zróżnicowany w zależności od rodzaju mebla, jego wielkości, skali problemu i rodzaju materiału, jaki ma być poddawany czyszczeniu. Średnia cena usług prania tapicerki meblowej na przykład narożnika 4 os. wynosi około 200zł za jeden mebel, materaca około 100zł, dywany liczone są za m².

Dodatkowy koszt to np.: usuwanie sierści na kanapach czy dywanach.

Jak pozbyć się roztoczy z tapicerki?

Kolejnym atutem czyszczenia tapicerki meblowej przez profesjonalną firmę jest pozbycie się wody z wnętrza kanapy wraz z roztoczami, bakteriami i wirusami, dzięki czemu prana kanapa jest odświeżona również w środku.

Ile razy, zdarza się nam wylać coś na kanapę? Samo wytarcie szmatką, to tylko powierzchowne usunięcie plamy. Prawdziwy „problem” zaczyna się w środku po jakimś czasie.

Wieloletnie plamy a nieprzyjemny zapach mebli tapicerowanych

W każdym domu, gdzie są zwierzęta czy dzieci pojawiają się ciągle jakieś zapaskudzenia. Wieloletnie plamy, brud, roztocza są źródłem nieprzyjemnego zapachu mebli. Meble są też głównym pochłaniaczem zapachów z otoczenia: dym papierosowy, zapach zwierząt, zapach smażenia i gotowania.

Możemy usunąć je podczas profesjonalnego czyszczenia mebli metodą ekstrakcyjną.

Oczywiście, zdarza się jednak, że praniu nadal kanapa oddaje nieprzyjemny zapach (nawet po profesjonalnym praniu ekstrakcyjnym). Może mieć to związek z wieloletnim zabrudzeniu i zaniedbaniem tapicerki czy wykładzin.

Jedyny w tym przypadku ratunek to neutralizacja nieprzyjemnych zapachów, jest to jednak dodatkowa, płatna usługa.

Czyszczenie parowe

Pranie mebli tapicerowanych parą nie tylko może pomóc nam usunąć plamy, ale pomoże również w dezynfekcji tapicerki oraz usunąć nieprzyjemne zapachy. Zabijanie roztoczy, bakterii, wirusów i grzybów, to kolejne z zalet czyszczenia parownicą.

Czyszczenie tapicerki parownicą może okazać się zbawienne, gdy mamy alergików w domu. Para, która wydobywa się z wnętrza urządzenia, ma ponad 150 ºC. Wystarczy nam mikrofibra nałożona na dyszę, którą szorujemy mebel jednocześnie trzymając spust parownicy.

Niestety nie każdy materiał może dobrze znosić gorącą parę. Przed przystąpieniem trzeba upewnić się, że nie uszkodzimy materiału gorącą parą!

Pranie tapicerki w zimie

Nie powinniśmy obawiać się, że zimą pranie kanapy przysporzy nam jakieś problemy. Wbrew pozorom, grzejniki w pomieszczeniu mocno i szybko nagrzewają pomieszczenia oraz powodują, ze powietrze jest suche. Niewiele osób wie, że mróz za oknem powoduje, iż powietrze również jest suche, co z pewnością dodatkowo przyśpieszy proces schnięcia.

Kanapis Oświęcim – profesjonalne pranie tapicerki meblowej

Pranie tapicerki meblowej jest zatem koniecznością nie tylko z punktu widzenia estetyki i w celu usuwania ewentualnych plamek lub przeciwdziałania szarzeniu materiału, ale także z punktu widzenia higieny domu i bezpieczeństwa domowników.

Jeżeli czujesz, że z Twojego doczyszczania domowymi sposobami może wyjść więcej złego niż dobrego, pozwól wykonać pracę profesjonaliście.

Decydując się na usługi naszej firmy, wybierasz pewność, że powierzone zadanie zostanie zrealizowane terminowo i solidnie.

Swoje usługi wykonujemy z dojazdem do klienta, z pełnym oddaniem, zaangażowaniem i profesjonalizmem. Stawiamy przede wszystkim na jakość tak, aby klient w przyszłości ponownie wybrał naszą markę i mógł z czystym sumieniem polecić nas swoim znajomym. Zawsze gwarantujemy wysoki poziom usługi prania mebli.

Jak często wykonywać pranie tapicerki meblowej?

Jak często powinno się czyścić kanapy, narożniki, fotele?

Jeżeli posiadamy tapicerki meblowe, które nie są często eksploatowane i przebywają w pomieszczeniach dla niepalących, można czyścić nawet raz na dwa lata.

Jednak w 95% przypadków nasze meble są często używane. Zatem optymalnym rozwiązaniem będzie tu czyszczenie go dwa razy w roku. Może się okazać, że mebel jest jednak wyjątkowo lubiany przez dzieci, którym co chwilę coś się rozlewa… A może służy jako miejsce wypoczynku również domowych zwierząt? Wtedy czyszczenie trzeba wykonywać jeszcze częściej.
Pamiętajmy, jeżeli korzystamy ciągle ze swojej ulubionej sofy, kanapy, narożnika czy fotela, pojawiające się na nim plamy (rozlana herbata, kawa, sok) są pożywką dla bakterii. Poza tym każdy materiał wchłania pot i roztocza. Z czasem nagromadzony tak długo brud powoduje już nie przyjemny zapach. Nie zapomnij, że bardzo starego, tkwiącego w głębi gąbki brudu nie da się zawsze usunąć w 100%.

Tylko regularne pranie tapicerki meblowej pozwoli Ci zachować nowy wygląd Twoich mebli przez długi czas… i uchroni Cię przed koniecznością wymiany obicia oraz ograniczy wylęganie się bakterii.

Pranie tapicerki meblowej Oświęcim

Pranie tapicerki meblowej
Plusem naszej działalności jest to, że każdy z Was jest lub może być naszym klientem, ponieważ sporo osób posiada w domu dywany czy wykładzinę i w zdecydowanej większości rodzin znajduje się jakaś kanapa, sofa, fotel czy narożnik – a co łączy te wszystkie rzeczy? Tak! zgadza się, brudzą się…
Mamy dla Was dobrą radę – nie kolekcjonujcie plam.
Uwaga – czas reakcji jest bardzo istotny w utrzymaniu tapicerki czy dywanu w dobrej kondycji. Mimo iż posiadamy w swoim ekwipunku środki, które radzą sobie z większością zabrudzeń to musicie wiedzieć, że magia nie istnieje i czasem stare plamy pozostawione bez odpowiedniej reakcji mogą już pozostać w materiale na dobre. Dlatego dbajmy o swoją tapicerkę meblową czy dywan na bieżąco. Pranie tapicerki czy czyszczenie dywanów przez profesjonalnie firmy, zwiększy gwarancję utrzymania ich w bardzo dobrej kondycji na długie lata.

Świąteczne porządki czas zacząć – pranie tapicerki i dywanów

Święta w gronie najbliższych osób i powiew świeżości wokół świątecznego stołu…

Przed nami świąteczne porządki, czyścimy dokładnie całe nasze mieszkania, domy… bardzo cieszymy się, że jak co roku możemy przyczynić się do pomocy w praniu Waszych tapicerek i dywanów.

Klienci nie zapominają, że regularnie pranie tapicerki w meblach, dywany czy wykładziny jest bardzo ważne, aby zapewnić im ładny wygląd, czystość i usunąć niebezpieczne roztocza, bakterie i zarodniki grzybów.
Na pranie tapicerki czy dywanów warto się zdecydować szczególnie wtedy, jeśli jest zanieczyszczona plamami, w mieszkaniu przebywają zwierzęta lub któryś z domowników cierpi na alergię lub astmę.

Sam zabieg prania tapicerki czy dywanów trwa od około godziny do kilku godzin. Tak niewiele czasu, żeby wokół nas było czysto i zdrowo. Do tej czynności wykorzystujemy specjalistyczne urządzenia oraz  środki, które są bezpieczne dla nas i otoczenia. Nasza metoda znakomicie sprawdza się do wszystkich rodzajów mebli tapicerowanych, może być także wykorzystywana nawet do prania tapicerki w samochodach. Po wykonanym zabiegu, meble należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia i od razu nadają się wtedy do użytku.

Pranie tapicerki to prosty zabieg, który pozwala niewielkim kosztem odnowić meble, przywracając im utraconą przed laty świeżość i blask.

Dla naszych klientów w tym roku przygotowaliśmy miły, słodki, Świąteczny upominek 🙂
Zapraszamy do skorzystania z usług!

Pranie tapicerki Bielsko-Biała

Twoja kanapa lub sofa ma nieprzyjemny zapach?

To efekt zanieczyszczeń i brudu, który wniknął w głąb tapicerki. Sierść zwierząt, rozlane napoje, wilgoć, kurz, dym papierosowy. Wszystko to, czego nie chcesz mieć na swoim ubraniu, najpewniej znajduje się na tapicerce Twoich mebli. Szansą na usunięcie plam i odoru jest pranie tapicerki Bielsko-Biała.

Nasza firma wykonuje tę usługę już od wielu lat. Pranie tapicerki nie tylko pozwala usunąć zabrudzenia, ale również usuwa nieprzyjemne zapachy, bakterie i roztocza. Dzięki temu tapicerowane meble ponownie są przyjazne osobom cierpiącym na alergie i astmę. Jeśli chcesz odświeżyć swoje meble wypoczynkowe, zamów pranie tapicerki Bielsko-Biała.

Usługę wykonujemy na miejscu, w określonym wcześniej terminie. Do prania nie używamy toksycznych środków, dzięki czemu po wyschnięciu meble od razu nadają się do używania, a pomieszczenia nie wymagają długotrwałego wietrzenia.

Wykonujemy również pranie tapicerki w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych, gwarantując równie wysoką jakość i skuteczność jak przy meblach tapicerowanych.

Pranie tapicerki Katowice

Twoje ulubione meble wypoczynkowe wyglądają na zniszczone?

Kiedyś ładna i kolorowa tapicerka jest brudna i nie wygląda zachęcająco? To naturalne, że meble z czasem się niszczą, zużywają i brudzą. Plamy z kawy, herbaty, a także kurz i inne zanieczyszczenia mogą odbierać jej dawny blask. Jest na to rada.

Profesjonalne pranie tapicerki Katowice to usługa, która jest wykonywana na miejscu, w domu klienta. Zajmujemy się skutecznym praniem i czyszczeniem obić w meblach tapicerowanych. Fotele, sofy, kanapy, a także pranie tapicerki samochodowej. Terem naszej działalności są Katowice.

Zapewniamy Państwu najwyższą jakość usług, połączoną z konkurencyjnymi cenami. Pranie tapicerki Katowice wykonujemy przy użyciu skutecznych oraz bezpiecznych środków piorących. Wysokiej klasy sprzęt, którym dysponujemy, zapewnia Państwa meblom najlepszą formę czyszczenia z usunięciem trudnych zabrudzeń i plam.

Zapraszamy do współpracy osoby indywidualne, a także firmy, lokale gastronomiczne, hotele i wypożyczalnie samochodów.

Plama z atramentu na tapicerce meblowej

Wylany atrament na tapicerce!

W dzisiejszych czasach z atramentu nie korzysta się już tak często, ale nadal można go spotkać w wielu domach. W końcu jest on konieczny, jeżeli ktoś chce pisać piórem wiecznym (jest ono natomiast stosowane przez wiele dzieci, ponieważ używanie pióra uczy je jak prawidłowo przyciskać długopis do kartki oraz jak układać dłoń), poza tym atrament stosowany jest w różnych pracach plastycznych. Każdy chyba jest w stanie rozpoznać charakterystyczną czarną lub ciemnogranatową barwę jaką po sobie pozostawia tusz. Jest on niezwykle brudzącym materiałem, co doskonale widać po dłoniach, które z tuszem mają często kontakt. Wylanie tuszu na tapicerkę meblową to krótko mówiąc prawdziwa tragedia – plama szybko wsiąka do wnętrza tapicerki, rozlewa się na sporą powierzchnię i jest niemożliwa do usunięcia.

Atrament – tylko u specjalisty!

Wiele osób próbuje zaraz po wylaniu się atramentu takich metod jak zasypywanie plamy solą czy szybkie przykładanie ręczników papierowych, jednak nie daje to żadnych efektów. Wszystko wynika z tego, że plama z atramentu na tapicerce meblowej jest niemożliwa do usunięcia w domowym zaciszu o ile nie dysponuje się specjalnym sprzętem myjącym, jednak jest on na tyle drogi, że raczej niewiele osób go posiada. Poza tym trzeba posiadać odpowiednią wiedzę na temat jego użytkowania i trzeba mieć wprawę, w przeciwnym razie usunięcie plamy z atramentu będzie naprawdę uciążliwe.

Atrament można usunąć z tapicerki tylko w jeden sposób – korzystając z usług firmy, która oferuje pranie tapicerki. Firmy takie zazwyczaj oferują dojazd do domu klienta, więc nie trzeba martwić się o konieczność przewożenia sofy czy też sporego dywanu. Czyszczenie tapicerki meblowej odbywa się przy pomocy sprzętu piorącego oraz specjalnych środków chemicznych, które są na tyle silne, żeby usunąć atrament i na tyle łagodne, żeby nie dokonać żadnych zniszczeń. Atrament nie jest łatwy do usunięcia, ale przy użyciu profesjonalnego sprzętu jest to oczywiście możliwe. Po udanym praniu nie powinien zostać żaden, nawet najmniejszy ślad na tapicerce lub na dywanie.

Czyszczenie tapicerki meblowej – kłopotliwe zabrudzenia z oleju

Kłopotliwe zabrudzenia z oleju.

Olej jest wyjątkowo kłopotliwą substancją o ile chodzi o jej wyczyszczenie. Chyba każdemu z nas chociaż raz w życiu zdarzyła się konieczność szorowania zatłuszczonych olejem garnków, czy też próbował zmyć ze swoim rąk tłustą margarynę. Olej dobrze rozpuszcza się tylko w niektórych substancjach, a w pozostałych tylko jeszcze bardziej się rozprowadza.

Problemy z olejem.

Niestety, ale oleje są wykorzystywane w kuchni o tyle często, że trudno ich uniknąć. Jedzenie przy tapicerowanej sofie czy chociażby posiadanie w kuchni tapicerowanych krzeseł sprawia, że bardzo łatwo o zabrudzenia. Jednak oleje to nie tylko jedzenie, ale też kosmetyki. Coraz większą popularność zdobywają takie oleje jak olej kokosowy, kakaowy, z pestek truskawki czy olej arganowy, które przez kobiety i mężczyzn na całym świecie są wcierane w skórę oraz włosy. Nie wchłaniają się one jednak bardzo szybko i tym samym łatwo o przypadkowe pobrudzenie tapicerki. Plamy z oleju są na tyle kłopotliwe, że nie sposób się ich łatwo pozbyć, a tapicerka wręcz “pije” olej, przez co plama jest jeszcze trudniejsza do usunięcia.

Mając na myśli usuwanie plamy z oleju najlogiczniejszym wyborem wydaje się użycie płynu do mycia naczyń. Uwaga jednak z jego stosowaniem! Zastosowany bez rozcieńczenia powoduje przebarwienia i pozostawi jeszcze gorszą plamę. Powinien on być zastosowany z dużą ilością wody, jednak przez to tapicerka nasiąknie i bardzo prawdopodobnie zacznie gnić.

Na szczęście istnieje sposób na czyszczenie tapicerki meblowej bez zalewania tapicerki i bez jej niszczenia. Jest to zastosowaniem odpowiedniego odkurzacza piorącego do tapicerki oraz środków. Istnieje na rynku sporo firm, dla których usuwanie plam z oleju z tapicerki jest chlebem powszednim, więc bez problemów poradzą sobie one z olejem, w końcu jest to jedno z najczęstszych zabrudzeń tapicerki. Doświadczony fachowiec przy pomocy specjalistycznego sprzętu spierze plamę w ciągu kilku chwil. Po zabiegu czyszczenia tapicerka będzie jak nowa i niemożliwym będzie wskazanie, gdzie wcześniej znajdowała się mocno widoczna plama z oleju!

Czyszczenie tapicerki meblowej z tkaniny Carabu


Tkanina Carabu – niezwykle wymagająca tkanina pod względem dbania o jej czystość!

Z pewnością nowe meble obite tą tkaniną prezentują się wspaniale, dlatego też klienci zauroczeni tą tkaniną decydują się na ich zakup. Niestety korzystając z nich zapominamy, że sprzedawcy informowali nas iż w przypadku tkaniny Carabu konieczne jest systematyczne czyszczenie tapicerki jako bezwzględny warunek utrzymania dobrej kondycji tej tkaniny. Pamiętajmy Carabu wymaga okresowych zabiegów konserwacyjnych takich jak: delikatne odkurzanie miękką końcówką, regularne usuwanie plam i zanieczyszczeń, a także okresowo przeprowadzane, gruntowne czyszczenie mebla przez wyspecjalizowaną firmę. Należyta konserwacja tkaniny jest jednym z warunków gwarancji.

Analizując wypowiedzi specjalistów na forach o czyszczeniu tapicerek, jak również nasze doświadczenia zawodowe możemy jednoznacznie podkreślić, że materiał ten jest bardzo nielubiany we wszystkie firmach z branży czyszczenia.

W 80% przypadkach czyszczenie Carabu u naszych klientów okazuje się niezwykle ciężkie, ponieważ stajemy wtedy do walki już z mocno zabrudzoną tapicerką.

Zatem jeżeli posiadamy w swoim domu tego typu tapicerkę należy pielęgnować ją regularnie. Mocno zabrudzona, zaplamiona i nieczyszczona przez dłuższy czas tkanina (gdzie brud wniknął już głęboko we włókna) będzie nawet dla najlepszej ekipy czyszczące dużym stopniu niemożliwa do usunięcia, specjaliści nie będą w stanie przywrócić meblowi pierwotnego, nieskazitelnego wyglądu.

Nasi specjaliści naprawdę są w stanie usunąć sporo zabrudzenia z takiej tkaniny, jednak często musimy pozostawić fragmenty materiału, których perfekcyjne odplamienie nie jest już możliwe, ale takie przypadki są tylko konsekwencją zbyt rzadkiej pielęgnacji tapicerki Carabu przez właścicieli.

W przeciwieństwie do tapicerki meblowej obitej materiałami np. Szenile, Alacantara, Żakardy, Plusze czy Mikrofaza jesteśmy w stanie perfekcyjnie wyczyścić powierzchnie, nawet te z wieloletnimi z plamami – patrz Realizacje Kanapis to w przypadku Carabu bywa różnie… choć wykonywane przez nas czyszczenie Carabu spotykają się z dużym uznaniem i zadowoleniem, klienci Ci zdają sobie sprawę z tego, że nie da się tego zrobić idealnie.

Plama z lakieru do paznokci na tapicerce

Lakier do paznokci na tapicerce – jak sobie z nim poradzić?

Manicure oraz pedicure jest czynnością, którą większość kobiet wykonuje w domu. Z odrobiną wprawy każda kobieta może sobie poradzić z pomalowaniem paznokci, trzeba jednak uważać, żeby sam lakier nie rozlał się na skórki i nie pobrudził wszystkiego naokoło. Czasami jednak zdarza się, że odrobina lakieru skapnie na meble tapicerowane albo na dywan, lub po prostu buteleczka podczas malowania przewróci się lub potłucze. Co w takiej sytuacji zrobić?

Uciążliwa plama z lakieru

Plama z lakieru do paznokci na tapicerce jest zawsze mocno widoczna, nawet jeżeli lakier jest ciemny i tapicerka również ma ciemniejszy kolor. Po prostu tworzy on błyszczącą warstewkę, którą łatwo zauważyć. W przypadku jasnej tapicerki każda plama jest jeszcze mocniej widoczna! Wiele osób decyduje się na usunięcie plamy z lakieru do paznokci przy pomocy acetonu, nie jest to jednak najlepszy wybór. Powód jest prosty – aceton (czy też zmywacze do paznokci, które go nie zawierają w składzie) to bardzo silna substancja chemiczna, która ma silne działanie i może wybarwić tkaninę. Chyba nikt nie chciałby zamienić plamy z lakieru do paznokci na przebarwienie, którego nigdy więcej nie da się usunąć! Lepiej więc nie podejmować samodzielnych prób pozbycia się lakieru do paznokci z tapicerowanych mebli. Jest to bowiem prawie niemożliwe do wykonania. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która wykona czyszczenie tapicerki.

Jak to możliwe, że firma która czyści tapicerkę z lakieru do paznokci przy okazji nie uszkadza nawierzchni i po czyszczeniu nie pozostają żadne przebarwienia? Jest to zasługa używania silnych, ale też łagodnych

detergentów, które nie pozostawiają po sobie żadnych zniszczeń. Takie detergenty nie są łatwe do kupienia, kosztują sporo a na dodatek do ich używania wymagane są specjalne odkurzacze piorące i inne maszyny. Właśnie z tego powodu czyszczenie tapicerki lepiej jest zlecić komuś, kto się na tym zna naprawdę dobrze, można mieć wtedy gwarancję, że plama zostanie usunięta, a tapicerka będzie zachwycać swoim nieskazitelnym wyglądem.

1 2 3 11
 

Skontaktuj się

Uzupełnij formularz i umów się na dogodny dla Ciebie termin

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa usług!

Call Now Button